Gdzie zlokalizowana jest Mazurska Ostoja - mapa odległośći:

Gdańsk(135km)

Warszawa (212km)

Łódź (280km)

Katowice (472km)

Łukta (5km)

Olsztyn (30km)

Ostróda (35km)

Olsztynek (50km)

jez.Isąg (500m)

jez.Łoby (300m)

Zapraszamy na wypoczynek do komfortowego domu całorocznego położonego między jeziorami Łoby (300m.), a Isąg (500m.) wśród pięknych krajobrazów w małej warmińskiej wsi Worliny. Wieś znajduje się pomiędzy Olsztynem, a Ostródą w samym sercu krainy Warmii i Mazur. Wypoczynek w Worlinach jest gwarancją świętego spokoju z dala od zgiełku miasta. Mazurska Ostoja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie lasu z dzesiątkami kilometrów leśnych ścieżek. Wędkarzom dajemy możliwość wyboru łowiska, a pasjonatów rowerów zapraszamy do podziwiania okolicznych krajobrazów z siodełka. Jeśli są Państwo zwolennikami aktywnego wypoczynku zachęcamy Państwa do zwiedzenia okolicy. Proponujemy Państwu zacząć zwiedzanie od Ostródy, aktywnym proponujemy wyszaleć się na tamtejszym wyciągu do nart wodnych, a osobom ceniącym piękne krajobrazy koniecznie polecamy całodniowy spływ kanałem Ostódzko-Elbląskim. Poniżej przedstawiamy zaledwie ułamek atrakcji krainy Warmii i Mazur..

Mazurska Ostoja - Mapa:

Mazurska Ostoja - Okoliczne atrakcje:

Jeziora, lasy, ryby, grzyby czyli święty spokój!

Mazurska Ostoja położony jest w urokliwym miejscu, wśród lasów, pomiędzy jeziorami Łoby i Isąg, 25 km od miasta Olsztyn i 22 km od miasta Ostróda. Mazurska Ostoja to idealne miejsce dla osób ceniących sobie ciszę i spokój, spragnionych odpoczynku z dala od zgiełku miasta. Dom otoczony jest dziewiczymi lasami które obfitują w grzyby. Jeziora bogate w ryby takie jak Szczupak, Lin, Sandacz, Leszcz. Dla aktywnych polecamy wycieczki rowerowe na malowniczych trasach okolicy. Nasz dom wykonany jest tradycyjnymi metodami przez cieśli z podhala. Dzięki zastosowaniu drewna panują w nim idealne warunki dla zdrowia i samopoczucia. Wczasy w Mazurskiej Ostoii to nieustanne opcowanie z naturą, ale w bardzo komfortowych warunkach. Dwie duże sypialnie, dwie łazienki, salon z kominkiem, przestronna kuchnia z jadalnią, telewizory, pralka, zmywarka do naczyń, ochrona, to tylko niektóre z wyznaczników komfortu oferowanego domu który może stać się na kilka dni Państwa własnością. Kto raz przyjedzie do Mazurskiej Ostoi - już zawsze będzie miłośnikiem cudownej krainy Warmi i Mazur. Zapraszamy przez cały rok!

Mazurska Ostoja - okoliczne lasy

Spływ Ostródzko-Elbląski

Kanał powstał w połowie XIX wieku według projektu holenderskiego inżyniera Georga Stenke. Długość całego systemu wynosi 147 km, a najsłynniejszy i najbardziej atrakcyjny pod względem turystycznym jest 82-kilometrowy odcinek Ostróda-Elbląg, od którego kanał bierze swoją nazwę. Unikatem na skalę światową są rozwiązania techniczne pozwalające pokonać drogą wodną 100-metrową różnicę poziomów lądu, i to na odcinku zaledwie 9,6 km. Służy temu pięć pochylni, po których statek jest przewożony z jednego poziomu na drugi na platformach toczących się po torach. Platformy - wraz z osadzonym na nich statkiem i pasażerami - wynurzają się z wody na jednym poziomie i zanurzają na kolejnym, położonym niżej lub wyżej (zależnie od kierunku jazdy). Na tych odcinkach, łącznie 2,5 km, łódź zamienia się w wagon kolejowy przemieszczający się po lądzie. Siłą napędową są turbiny poruszane energią wody. Statek spuszczany jest za pomocą lin, a w tym samym czasie w górę podciągana jest inna platforma, na której jadą jachty z przeciwnego kierunku. Obie mijają się w połowie wysokości stoku, a załogi pozdrawiają się żeglarskim "ahoj!".

Mazurska Ostoja - Spływ Ostródzko-Elbląski

Gietrzwałd - Sanktuarium NMP

Jego głównym punktem jest kościół parafialny pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Pierwsza wybudowana tu świątynia została spalona w 1410 roku. W późniejszym okresie kościół był wielokrotnie przebudowywany. W 1500 roku konsekrował go biskup pomocniczy Jan Wilde.Kościół otrzymał wezwanie Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W połowie 1790 roku biskup Ignacy Krasicki nadał kościołowi dwa nowe tytuły: św. Jana Ewangelisty i św. Apostołów Piotra i Pawła. Dzisiejsza Bazylika Mniejsza to neogotycki kościół, któremu nadano taką formę podczas przebudowy w latach 1878-84. Wtedy to powiększono go o transept i prezbiterium. Rzut kościoła jest w kształcie krzyża łacińskiego, położony na planie wydłużonego prostokąta. Od zachodu znajduje się kwadratowa wieża, kryta dachem z blachy ocynkowanej z zegarem z 1885 roku i trzema dzwonami. Korpus budowli przykryty jest dachem dwuspadowym z ceramicznej dachówki holenderskiej. Wnętrze świątyni zdobią polichromie z 1898 roku a ich autorem jest Justus Bornowski. Najcenniejszym zabytkiem kościoła jest piękna drewniana Pieta z 1425 roku a także obraz Matki Boskiej Gietrzwałdzkiej w formie Madonny Piastunki, podtrzymującej w ręku dziecię Jezus, ubranej w srebrnej sukience. Pierwsza wzmianka o tym obrazie pochodzi z 1568 roku. Potem był wielokrotnie odnawiany. Dzieciątko błogosławi prawą ręką, a lewą rękę opiera na księdze, nad koroną Madonny dwaj Aniołowie podtrzymują wstęgę z łacińskim napisem: "Bądź pozdrowiona, Królowo nieba, bądź pozdrowiona, Pani Anielska". Obiekt posiada własną bazę noclegową - Dom Pielgrzyma. 16 września 1877 roku w miejscu, gdzie dzieciom ukazywała się Matka Boska umieszczona została kapliczka z figurą Marii Panny. Prowadzącą do źródełka Aleję Różańcową wysadzono grabowymi drzewami. Przy niej umieszczono piętnaście Kapliczek Różańcowych.

Mazurska Ostoja - Gietrzwałd

Stare Jabłonki - stolica polskiej siatkówki plażowej.

Polska, już o kilku dobrych lat na stałe wpisana jest w mapę światowej siatkówki plażowej, dzięki fenomenalnemu turniejowi w Starych Jabłonkach. Ładnych kilka lat temu, gdy pierwszy raz organizowano to wydarzenie, nikt nie spodziewał się, że impreza (mimo oczywistej światowej rangi) zyska taką popularność w naszym kraju. Z perspektywy czasu stwierdzić można, że jest to jedno z lepiej zorganizowanych wydarzeń sportowych w naszym kraju. Co roku latem, do małej mazurskiej miejscowości przyjeżdżają nie tylko Polacy, ale także fani siatkówki plażowej z całego świata! Wszystko utrzymane jest w konwencji jednego wielkiego pikniku, gdzie bawią się wspólnie naprawdę różni ludzi. Od młodych przez tych już leciwych. Zarówno osoby indywidualne, jak i całe rodziny. Mało jest w naszym kraju tego rodzaju imprez i wydarzeń. Wydarzeń, które powodują, że na pewien czas zapominamy o waśniach, zawiści i potrafimy się bawić wspaniale razem bez względu na to, co na co dzień nas dzieli. Oby więcej takich imprez organizowanych było w naszym kraju. Wtedy naprawdę będzie weselej.

Mazurska Ostoja pokoje dom do wynajęcia - Stare Jabłonki

Ostróda - Wyciąg dla narciarzy wodnych

5 lipca 2008r. w Ostródzie odbyło się oficjalne otwarcie wyciągu nart wodnych i wakeboardu, profesjonalnego toru kajakowego oraz zrewitalizowanej plaży miejskiej. Liczący 800m wyciąg nart wodnych znajdujący się na jeziorze Drwęckim w Ostródzie stał się jedną z najciekawszych atrakcji turystycznych w regionie. Konstrukcja składa się z pali umocowanych do dna jeziora. Tor jazdy narciarzy wodnych odbywa się po prostokącie o wymiarach 250 x 150 m (długość toru jazdy 800 m). Lina torowa rozpięta jest na czterech stalowych słupach, na jednym z nich znajduje się silnik elektryczny wprowadzający w ruch wyciąg z zaczepami dla 7-9 narciarzy wodnych. Przy maszcie z silnikiem znajduje się platforma startowa z pomostem ruchomym służącym do bezpośredniego startu narciarzy. System silników napędzających wyciąg jest sterowany elektronicznie z brzegu. Jest to bezpieczny i wygodny sposób jazdy na nartach wodnych, dzięki temu, że płynie się po stałej trasie. Łatwiej także przyswoić sobie technikę pływania na nartach wodnych korzystając z wyciągu niż płynąc za motorówką. Z wyciągu jednocześnie może korzystać 7 do 9 osób. Na brzegu zlokalizowano zaplecze dla narciarzy z przebieralnią, natryskami i wypożyczalnią sprzętu. Cały czas nad bezpieczeństwem korzystających z wyciągu czuwa instruktor i ratownik. Na Jeziorze Drwęckim powstał także profesjonalny tor kajakowy, na którym można rozgrywać zawody wszystkich kategorii na dystansach 200, 500 i 1000m. Posiada on platformę sędziowską, trybuny i infrastrukturę pomocniczą. Odtworzono także dawną plażę miejską, która mieszkańcom i turystom służyła jeszcze w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Zbudowano nowe pomosty, budynki socjalno-techniczne oraz nawieziono świeży piasek. Na miejscu działa także wypożyczalnia sprzętu wodnego. W sumie do wykonania konstrukcji wyciągu nart wodnych, toru kajakowego i pomostów zostało wykorzystanych 648 pali, które zamocowano do dna jeziora.

Mazurska Ostoja - Wyciąg dla narciarzy wodnych

Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

Impreza jest częścią obchodów Dni Grunwaldu organizowanych przez gminę Grunwald z siedzibą w Gierzwałdzie. Skupia ona miłośników odtwarzania historii i jest jednym z największych elementów wytworzonym przez środowiska "historyczne" na terenie naszego kraju. Celem tego zgromadzenia jest krzewienie historii, odtwarzanie kultury, tradycji oraz rzemiosła dawnego. Od 1998 roku spotyka się na polach pod Grunwaldem kilka tysięcy miłośników średniowiecza z całego świata, z Niemiec, Włoch, Francji, Finlandii, Czech, Słowacji, Węgier, Rosji, Białorusi, Ukrainy a nawet Stanów Zjednoczonych. Głównym punktem spotkania jest inscenizacja bitwy z okazji rocznicy Bitwy pod Grunwaldem. Na pole wychodzi ponad 1400 rycerzy aby wziąć udział w największej plenerowej inscenizacji bitwy średniowiecznej na terenie naszego kraju. A wszystko to dzieje się na oczach ponad 100 tyś widzów. Na terenie Grunwaldu znajduje się muzeum.

Mazurska Ostoja - Bitwa pod Grunwaldem

Hotel SPA Mazuria

W Worlinach znajduje się hotel SPA. Hotel Masuria z kompleksowym zapleczem SPA oraz specjalistami wellness oferuje między innymi: masaż relaksujący całego ciała, masaż gorącymi kamieniami, zabiegi na twarz dobrane do potrzeb skóry: oczyszczający, odżywczy, odprężający, wygładzający oraz nawilżający zabieg na kontury oczu - Heat Mask, peeling twarzy i ciała, zabiegi na ciało dobrane do potrzeb skóry: demineralizujący i antycellulitowy, odżywczy oraz nawilżający pedicure z zabiegiem parafinowym, manicure z zabiegiem parafinowym, korzystanie z całej infrastruktury SPA: basenu, sauny, fitness. Pozostałe atrakcje to BASEN, SAUNA SUCHA, ŁAŹNIA PAROWA, SIŁOWNIA, JACUZZI, TENIS STOŁOWY, KORTY TENISOWE, ROWERY TRACKINGOWE, NORDIC WALKING, BILARD, KRĘGIELNIA, PRZEJAŻDŻKI BRYCZKĄ, ZIMĄ KULIGI, JAZDY KONNE.

Mazurska Ostoja - Mazuria

Sanktuarium w Świętej Lipce

Święta Lipka to sławne sanktuarium Maryjne które już od średniowiecza przyciągające rzesze pielgrzymów nie tylko z Warmii i Prus, ale także z najdalszych zakątków Polski. Święta Lipka to niewielka miejscowość znana już od XV wieku jako miejsce licznych pielgrzymek, położona jest w pobliżu Kętrzyna nad jeziorem Dejnowa. Co roku, ponad 100tys. turystów przyjeżdżających na Mazury, odwiedza znajdujące się tu Sanktuarium Maryjne. Z.powodu licznych grup pielgrzymów, Święta Lipka często nazywana jest "Częstochową Północy". Święta Lipkaodróżując z kierunku Reszla do Świętej Lipki możemy podziwiać barokowe kapliczki drogi różańcowej, ustawione na trasie liczącej około 6 km długości. Kościół znajduje się w miejscu poprzednio istniejących dwóch kolejnych kaplic - pierwszej z ok.1400r. i drugiej wybudowanej w.1619r. z inicjatywy sekretarza królewskiego Stefana Sadorskiego. W skład kompleksu klasztornego wchodzi bazylika, krużganki i dom zakonny ojców jezuitów. Na-kościelny dziedziniec wchodzi się przez barokową bramę z pierwszej połowy XVIII wieku. W-bazylice możemy podziwiać barokowe organy z ruchomymi figurkami, wykonane w 1721r. Na-ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Boskiej Świętolipskiej. Święta Lipka - to także obiekt zabytkowy niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w Polsce. Zespół architektoniczny złożony z kościoła, krużganku i klasztoru, posiada zachowaną w idealnym stanie bogatą i różnorodną dekorację. Składają się na nią rzeźby, freski, obrazy na płótnie, wyroby złotnicze oraz rzadko spotykane w takiej obfitości dzieła artystycznego kowalstwa. W ostatnich latach Święta Lipka stała się także miejscem wypoczynku i rekreacji. Lasy i jeziora przyciągają coraz większe rzesze wczasowiczów.

Mazurska Ostoja -  Święa Lipka

Wyciągi narciarskie na Mazurach!

Niewiele osób wie że na mazurach znajduje się 6 ośrodków narciarskich: 1 Góra Czterech Wiatrów - Mrągowo, 2 Morenowa Stacja Narciarska - Wydminy, 3 Narciarstwo Biegowe - Nibork 4 Piękna Góra - Gołdap 5 WOSIR - Szelment Góra Czterech Wiatrów położona jest na Półwyspie Czterech Wiatrów nad jeziorem Czos, w bezpośredniej bliskości miasta Mrągowa. Obszar Góry o powierzchni ok. 60 ha jest własnością komunalną Gminy Mrągowo. Góra, częściowo zalesiona, jest wspaniałym punktem widokowym, z którego roztacza się przepiękna panorama miasta i jego okolic. Na Górze Czterech Wiatrów wybudowano nowoczesny i stylowy budynek zaplecza-Schronisko, mieszczący m.in.: bar - restaurację z kominkiem, ogólnodostępne toalety wraz z toaletą dla niepełnosprawnych, miejsca noclegowe, punkt opieki medycznej, pomieszczenia dla wypożyczalni sprzętu sportowego, pomieszczenia socjalne, warsztat, garaż. Podnosi to ewidentnie standard oferowanych przez Ośrodek G4W usług. Zimą do dyspozycji gości są, m.in.: tzw. ośla łączka dla początkujących, biegowe trasy narciarskie oraz lodowisko (odpowiednie warunki pogodowe), dla narciarzy są dwa wyciągi orczykowe, pięć tras zjazdowych o różnym stopniu trudności, począwszy od trasy zielonej, poprzez niebieską, czerwoną a kończąc na czarnej, o łącznej długości ok. 2000 m. Tuż obok wyciągu znajduje się snowpark, więc jest tu również miejsce dla snowboardzistów.

Mazurska Ostoja - Wyciągi narciarskie na Mazurach

Copyright © Mazurskaostoja.pl All rights reserved. Startowa Rezerwacja Lokalizacja Galeria Regulamin Kontakt